Vlotte en actieve samenwerking voor rioolkeuring
Sinds juli 2011 is het verplicht om de privéwaterafvoer van een nieuwe woning te laten keuren. Daarbij moet onder andere worden gecontroleerd of het afvalwater correct is aangesloten en of regen- en afvalwater van elkaar gescheiden zijn. Voor die keuring kan u terecht bij ACA, nationaal erkend controleorganisme met hoofdzetel in Roeselare. Die beslissing nam ook Sibomat, een bouwbedrijf gespecialiseerd in sleutel-op-de-deurwoningen in houtskeletbouw. Werfleider Donald Van Cauter vertelt over de vlotte samenwerking.
Wie is ACA?
ACA is een nationaal erkend controleorganisme voor onder andere elektrische installaties (ook pv-installaties, laadpalen en batterijen), hef- en hijswerktuigen, stookolietanks, liften enz. Verder kan ACA u ook bijstaan voor de wettelijke controles van aardgasinstallaties, drinkwaterinstallaties en privérioleringen.
Klant aan het woord: Sibomat
Sleutel-op-de-deur houtskeletbouw
Sibomat uit Zulte bouwt al meer dan 40 jaar particuliere sleutel-op-de-deurwoningen in houtskeletbouw. Daarbij heeft het bedrijf steeds aandacht voor de wensen van de klant: “Van ruwbouw tot een volledig afgewerkte woning, wij bouwen alles zoals de klant dat wil. Dat doen we ook in allerhande stijlen: modern, klassiek en alles daartussen!” zegt Donald Van Cauter, werfleider bij Sibomat.
Actieve, routinematige samenwerking
“Het is bijna tien jaar geleden dat onze samenwerking met ACA is begonnen”, herinnert Donald Van Cauter zich. “Er was net een wijziging in de wetgeving doorgevoerd, die bepaalde dat het rioleringsstelsel op privéterrein steeds verplicht gekeurd moet worden. Daarbij wordt onder andere gecontroleerd of het afvalwater en het regenwater gescheiden worden afgevoerd. Van die keuring moet een attest worden opgemaakt dat wordt voorgelegd aan de rioolbeheerder. En zo heb je zwart op wit staan dat alles netjes in orde is. Wij werken dan ook samen met ACA voor die rioolkeuring.”
“Onze professionele band met ACA kan je omschrijven als een actieve, routinematige samenwerking. Wanneer iets moet gekeurd worden, stuurt de projectleider de bestelbon door naar ACA en zij plannen zelf alles tijdig in. Dat verloopt heel vlot, wij hebben daar geen planningswerk aan. Hetzelfde geldt wanneer de keuring is afgerond. ACA stuurt de verslagen steeds tijdig digitaal door, waarna deze via onze interne administratie en de klant bij de rioolbeheerder raken.”
“In het merendeel van de gevallen gaat alles automatisch, maar mocht het nodig zijn kunnen we ACA steeds contacteren”, weet Donald Van Cauter. “Als ik vragen heb over een speciale rioolaansluiting of als we ergens met een twijfelgeval zitten, kan ik altijd terecht bij mijn contactpersoon bij ACA. Hij geeft dan tekst en uitleg over hoe we de technische aspecten moet aanpakken. Onze samenwerking is dus zeker voordelig.”
