HET KASTDEURSYSTEEM DAT ZIJDEZACHT WEGSCHUIFT
EXEDRA POCKET SCHUIFDEURBESLAG
Het Italiaanse Salice heeft een gloednieuw concept ontworpen om schuifdeuren zacht op zichzelf te laten bewegen. Door een excentrisch systeem aan de schuifbeweging te koppelen, zal een schuifdeur halverwege zijn beweging als vanzelf verder naar zijn eindpunt bewegen.Dat zorgt voor een groter gemak en voor een duurzamer gebruik, aangezien je die schuifdeur niet langer te hard zal kunnen openen of sluiten. Het ingenieuze systeem is beschikbaar bij Van Opstal.
DRAAI- EN SCHUIFDEUR
Iedereen kent ze wel: de kasten waarin we wasmachines en dergelijke in wegzetten. Zolang we die nodig hebben, staat de kast open; eenmaal het werk erop zit, sluit je de kast en heb je een mooi weggewerkt geheel. Zulke kasten hebben vaak een deur die eerst opendraait om dan zijdelings weg te schuiven in de kast, zodat je rond de kast alle nodige bewegingsruimte hebt.
EXCENTRISCH SYSTEEM
Het inschuiven van die deur gebeurt traditioneel aan de hand van een schaarsysteem. Salice heeft nu een systeem ontwikkeld dat werkt met mechanische 'excentrieken'. Die zijn zo ontworpen dat ze het in- of uitschuiven van de kastdeur op een bepaald punt 'overnemen' en zelf verder voltooien.
Vloeiende bewegingen
Salice heeft die mechanische beweging in zijn beslag geïntegreerd en geoptimaliseerd. Zo zorgde de beslagspecialist voor lineaire demping in het systeem. Zo wordt het in- of uitschuiven van de kastdeur naadloos overgenomen door het systeem en voltooid, gelijkaardig aan een soft-closesysteem. Als een deur dus geopend wordt en in de kast wordt geduwd, zal het systeem halverwege overnemen, waardoor de deur zichzelf als het ware verder naar binnen trekt.
Omgekeerd zal de gebruiker de deur slechts eventjes uit de kast moeten trekken omdat het systeem de deur lichtjes naar buiten zal duwen. Dat alles zorgt voor een groter comfort in het open- en dichtschuiven van die deuren.
COMFORT VOOR DE VAKMAN
Salice heeft in samenspraak met Van Opstal rekening gehouden met de vakman voor de plaatsing: alle verticale onderdelen in het beslag - inclusief de excentrieken - zijn voorgemonteerd. Dat bespaart de vakman een hoop hoofdbrekens om het complexe systeem zelf in elkaar te zetten. Het enige wat hij nog hoeft te doen bij de installatie van de kastdeuren, is de montage van de horizontale profielen boven- en onderaan.
Flexibiliteit
Die horizontale profielen kunnen nadien nog in de lengte aangepast worden in functie van de deurbreedte. Dat biedt de nodige flexibiliteit in het systeem; het schuifbeslag is zo universeel toepasbaar op tal van kastdeurbreedtes.
