PremiumBuitenschrijnwerk

Designoplossing 6: kleinere radius

De radius – de afronding van profielhoeken – verraadt pvc ook van zijn opponent, aluminium. Er is echter een trend lopend om de afronding aan de buitenzijde almaar subtieler te maken. Zo krijgt het pvc-profiel een strakkere uitstraling. Elke profielleverancier hanteert zijn eigen specifieke radius. Ook de oppoetsmachines kunnen deze hoeken veel mooier afwerken dan vroeger het geval was.

Geometrie van pvc-ramen: steeds smaller en strakker

geometrieDe 'gammisten' benaderen met hun nieuwste profielen zo veel mogelijk de optiek van een aluminium raam. Niet alleen de kleur, maar ook de geometrie speelt daar een bijzondere rol in. Let bij dit systeem van Gealan op de strakke vormgeving: een perfect kubusvormig profiel (100 mm x 100 mm), waarvan de hoeken zeer scherp afgerond zijn. Let ook op het gebruik van een verlijmde beglazing en de afwezigheid van een glaslat. Hierdoor ontstaat een naadloze optiek.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden

Gerelateerde artikels

Gevelrestauratie Luchtvaarthal Jubelpark klaar: 4 miljoen euro

De Regie der Gebouwen voltooide in mei 2026 de restauratie van gevels en buitenschrijnwerk van de Luchtvaarthal (Jubelpark), gestart mei 2024, kost €4 mln. Met isolerend glas en extra isolatie daalt het verbruik. Fase 1 van vier, tot 2029.

Ferro Offices Rotterdam krijgt duurzaam tweede leven met glas en hout

Ferro Offices in het Rotterdamse M4H-gebied kreeg een tweede leven dankzij een contextueel ontwerp van GROUP A, met AGC als glasleverancier en Gebrs. Bos als plaatser, in opdracht van Havenbedrijf Rotterdam. Het jaren‑60‑casco bleef behouden voor grote CO₂- en materiaalbesparing; de nieuwe houten gevel en glaspartijen zijn per oriëntatie ontworpen. Aan de zuidgevel liggen de ramen 1,80 m terug, waardoor balkons natuurlijke zonwering bieden. AGC leverde low‑iron, hoogisolerend glas (LT 70%, ZTA 33) met lage reflectie; prestaties voor veiligheid, brand en akoestiek zijn in één opbouw gecombineerd na thermische analyses.

Aan welke vereisten moet de ideale gevelverf voldoen?

Hoe herkent u een kwalitatief gevelverfsysteem? Het aanbod gevelverven is niet alleen erg uitgebreid, ook het lijstje karakteristieken per verf is lang. Waarop dient de gebruiker te letten bij uw verfkeuze? Wij lijsten voor u de belangrijkste eigen

Dunpleisters bieden meerwaarde bij renovatie en nieuwbouw

Dunpleisters bieden een veelzijdige en kostenefficiënte oplossing met een duidelijke meerwaarde in renovatie en nieuwbouw. Afhankelijk van de samenstelling en toepassing kunnen dunpleisters muren, wanden en plafonds verduurzamen, het comfortgevoel

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
16 maart 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine