Partnercontent Decoratie awards

Maximale bewegingsvrijheid bij het schuren

Nieuwe accu-excenterschuurmachine ETSC 2 van Festool

In de werkplaats of op moeilijk bereikbare plaatsen – de nieuwe accu-excenterschuurmachine ETSC 2 biedt maximale bewegingsvrijheid bij het schuren. Een geïntegreerde LED-lichtring verbetert het zicht op het oppervlak en maakt oneffenheden al tijdens het schuren zichtbaar. De excentrische schuurbeweging zorgt daarbij voor een uitstekende oppervlakkwaliteit – geheel zonder dure extra nabewerking.

25 oktober 2024

De krachtige 4,0 Ah accu zorgt voor een snelle voortgang van het werk. Hij is compatibel met alle 18-volt accumachines en oplaadapparaten. De ETSC 2 ligt perfect in de hand en maakt comfortabel schuren mogelijk, zowel op vlakke oppervlakken als boven het hoofd.

nieuwe handschuurmachine festool
De geïntegreerde LED-lichtring maakt oneffenheden en oppervlakken beter zichtbaar

Perfect zicht op het schuurresultaat

De geïntegreerde LED-lichtring maakt oneffenheden en oppervlakken beter zichtbaar. Het geïntegreerde LED-licht en de excentrische schuurbeweging van de ETSC 2 zorgen voor een snel en perfect oppervlak. De verlichting kan individueel op het apparaat of via de Festool-app ingesteld worden.

Op het apparaat zelf zitten drie verschillende lichtmodi: verlichting op 100 of 50 procent of uit. Via de Festool-app zijn meer functies mogelijk, zoals traploos dimmen van het licht en nauwkeurige instelling van de verlichtingsduur. Daarmee kan men na het schuren de kwaliteit van het geschuurde oppervlak optimaal controleren.

Schuren zonder stopcontact

De accu-excenterschuurmachine biedt maximale bewegingsvrijheid bij het schuren, zonder lastige kabel. De krachtige 4,0 Ah accu zorgt voor een snelle voortgang van het werk en is compatibel met de 18-volt accumachines en oplaadapparaten. De koolborstelloze EC-TEC-motor is robuust, krachtig en geluids- en onderhoudsarm.

Het door Festool ontwikkelde aandrijfconcept EC-TEC zorgt voor een duidelijk effectievere krachtontplooiing van de apparaten en vermindert tegelijkertijd het energieverbruik hiervan. De EC-TEC-motor werkt zonder koolborstels en is daardoor slijtagevrij. De speciale vermogenselektronica levert maar zoveel energie als nodig is. Dat bespaart energie en haalt aanzienlijk meer vermogen uit een acculading.

festool etsc 2 handschuurmachine 1
festool etsc 2 handschuurmachine 2
festool etsc 2 handschuurmachine 3
festool etsc 2 handschuurmachine 4
1/4

Ergonomisch voor de hand gevormd

Dankzij de lage constructiehoogte en de optimale ergonomie ligt de nieuwe ETSC 2 perfect in de hand. Hierdoor kan er comfortabel geschuurd worden, zowel vlak als boven het hoofd en zowel op krappe plaatsen als aan kanten.

De trillingsbescherming garandeert comfortabel werken zonder voortijdige vermoeidheid van de handen. Zo wordt zelfs moeiteloos bovenhands schuren mogelijk.

Granat: de schuurmateriaal-allrounder

De ETSC 2 komt in twee formaten, met diameter 125 of 150 millimeter. Voor beide machines is het schuurmateriaal Granat de juiste keuze: met een hoge materiaalafname, de speciale antihechtlaag en geoptimaliseerde afzuiging is Granat de allrounder voor talloze oppervlakken. Vanaf januari 2025 ook verkrijgbaar in verpakkingen van 50 stuks en in de korrelgroottes P100, P120, P150, P180, P220, P 240, P320, P400 en P500.

Beide nieuwe accu-excenterschuurmachines bezitten een hardmetalen schijfrem die een ongecontroleerd toerental bij stationair draaien voorkomt en garandeert dat er bij het opzetten van de schuurmachine geen groeven ontstaan. Dit bespaart vooral lastige en dure nabewerkingen van het oppervlak.

De beide noviteiten zijn vanaf februari 2025 in de vakhandel verkrijgbaar. 

FESTOOL BELGIUM
A. GOSSETLAAN 48
1702 GROOT-BIJGAARDEN
+3228933636
customerservice-be@festool.com
www.festool.be

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
16 maart 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine