Partnercontent Buitenschrijnwerk

GEALAN’s DBS chip voor ramen met digitaal geheugen

De toekomst gericht op digitalisering met de DBS WinDo Flow

GEALAN DBS WinDo Flow

GEALAN's focus op digitalisering blijkt uit de DBS WinDo Flow. De chip en bijbehorende software zorgen ervoor dat alle processtappen vanuit één applicatie aangestuurd worden. Het resultaat: een efficiënter werkproces met meer inzicht en eenvoudiger onderhoud.

JFE - 22 april 2024

De digitale chip voor ramen

De DBS WinDo Flow bestaat uit een kleine NFC (Near Field Communication) chip die bij het beglazen van een raam onder de glasplaat geplaatst wordt en daarna niet meer zichtbaar is. Door middel van een scanner wordt de chip gekoppeld aan het systeem en kan het uitgelezen worden via laptop, smartphone en tablet.

“Alle data en gegevens, van de orderverwerking en productie van een raam tot en met de montage bij de eindklant en de service nadien, kunnen dan binnen deze softwareoplossing verwerkt worden”, licht Bas van den Eerenbeemt, Head of Services & Development GEALAN Benelux, toe.

Alle gegevens centraal op één plek

De gegevens worden veilig centraal opgeslagen in de Cloud en zijn te beheren via gebruiksvriendelijke applicaties. Dit maakt het mogelijk dat informatie over de gemonteerde ramen op ieder moment en op elke locatie snel en eenvoudig door de raamfabrikanten en -monteurs uitgelezen kan worden. Ook aanvullende informatie, zoals notities en bijlagen van orders, kan in deze omgeving geïmporteerd worden.

De toepassing van deze NFC-technologie kan in de bestaande bedrijfssoftware geïntegreerd worden. Het ontwerp van de app kan volledig worden aangepast aan de individuele bedrijfsvereisten. De huisstijl, met eigen logo en kleuren, maar ook gepersonaliseerde informatie en aanbiedingen kunnen naar wens worden toegevoegd.

Primeur in de Benelux

Ebbers Kozijnen is de eerste raamfabrikant in de Benelux die de chip al geïntegreerd heeft in zijn productieproces. Eigenaar Maarten Ebbers: “We kijken continu naar verbeterpunten om duurzamer en efficiënter te werken en daar maken we met deze innovatie mooie stappen in.”

”Begin dit jaar is de Wet kwaliteitsborging voor het bouwen (WKB) in werking getreden. Deze wet gaat uit van het feit dat de leverancier er verantwoordelijk voor is dat een product in orde is en correct geïnstalleerd is.”

“Doordat elk raamelement nu traceerbaar is en alle informatie van het element digitaal beschikbaar blijft, kunnen we de WKB-eisen op een makkelijke manier borgen in ons systeem”, aldus Maarten.

GEALAN is verheugd dit digitale geheugen voor het raam nu verder in de Benelux te gaan uitrollen.

GEALAN FENSTER-SYSTEME GMBH - BENELUX
KRAAIVENSTRAAT 25 -16
5048 AB TILBURG
+31135335008
info@gealan.be
www.gealan.be

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
company corner

GEALAN FENSTER-SYSTEME

KRAAIVENSTRAAT 25 -16, AB TILBURG 5048
BuitenschrijnwerkArch@workPvc raam- & deurprofielenKunststoffenPvc ramen & deurenRamen & deuren

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
16 maart 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine