Partnercontent Bouwchemische producten

Verborgen verankering van gevelpanelen

Met Zykon FZP II paneelankers blijven de bevestigingspunten van de gevelpanelen buiten beeld
Met fischer Zykon FZP II-paneelankers zijn de bevestigingspunten van de gevelpanelen niet zichtbaar aan de voorkant

Met fischer Zykon FZP II-paneelankers voor geventileerde gevelsystemen is het mogelijk om een verborgen verankering te voorzien voor gevelpanelen. De unieke bevestigingstechnologie biedt bovendien voldoende draagkracht bij dunnere én grotere panelen. De ankers zijn beschikbaar voor verschillende gevelmaterialen en toepassingen.

23 maart 2022

Meer ontwerpvrijheid bij geventileerde gevelsystemen

De fischer Zykon FZP II-paneelankers zijn bedoeld voor geventileerde dubbellaagsbekledingssystemen, die de weerbeschermings- en isolatiefuncties structureel scheiden. Geventileerde gevelsystemen bieden naast esthetische ook functionele en veiligheidsvoordelen, waaronder een ventilatiespouw en onbrandbare isolatiematerialen. Ze zijn minder gevoelig voor schade dan andere gevelsystemen. Bovendien laten de eisen rond brand-, geluids- en bliksembeveiliging zich hierop implementeren.

La Grande Arche in Parijs is bekleed met granieten geveltegels die met fischer Zykon FZP II aan het gebouw verankerd zijn (foto Kyrylo Neiezhmakov)
La Grande Arche in Parijs is bekleed met granietpanelen, aan het gebouw bevestigd met fischer Zykon FZP II-paneelankers (foto: Kyrylo Neiezhmakov)
Zykon FZP II paneelankers leveren ondanks hun korte lengte ook bij dunne (vanaf 10 mm) panelen voldoende houdkracht
fischer Zykon FZP II-paneelankers leveren ondanks hun korte lengte ook bij dunne (vanaf 10 mm) panelen voldoende houdkracht en lenen zich daarmee ook voor toepassingen met grotere panelen

Innovatieve Spanningsvrije bevestiging

De Zykon FZP II paneelankers bieden een spanningsvrije bevestiging
De fischer Zykon FZP II-paneelankers bieden een spanningsvrije bevestiging

Het passende boorgat ontstaat door een conische holte in een cilindrisch gat te boren. De op elkaar afgestemde afmetingen van het vormsluitingsanker en het boorgat creëren een innovatieve spanningsvrije bevestiging. Alleen de impact van externe krachten veroorzaakt interne reactiekrachten in de verbinding van het vormsluitingsanker en de panelen.

fischer Zykon FZP II-paneelankers

Esthetische afwerking

Een geventileerd gevelsysteem bepaalt als buitenste schil van het gebouw mee de uitstraling daarvan. Door middel van fischer Zykon FZP II-paneelankers is het mogelijk om de verankering aan het oog te onttrekken in gevelconcepten waarbij dit belangrijk is.

Ook voor Dunnere en grotere panelen

De spanningsvrije bevestiging met korte ankers biedt een hoge houdkracht, waardoor een breed bereik van paneeldimensies in aanmerking komt voor een stevige verankering, onder meer dunnere (vanaf 10 mm) en ook grotere panelen.

Minimale paneeldoorbuiging

Bij traditionele bevestigingssystemen zitten de bevestigingselementen aan de paneelrand. Aangezien deze in het geval van fischer Zykon FZP II in het achtervlak komen, is de ankerpositionering in principe vrij te kiezen, waardoor de ankers kunnen helpen om paneeldoorbuiging maximaal te counteren.

FISCHER-GEVELSYSTEEM

Regenschermgevels bieden naast esthetische ook functionele en veiligheidsvoordelen, waaronder een ventilatiespouw en onbrandbare isolatiematerialen. Ze zijn minder gevoelig voor schade dan andere gevelsystemen en bieden een grote ontwerpvrijheid.

Er zit net zoveel knowhow in de andere componenten van het fischer-gevelsysteem. De boortechnieken, kwaliteitsborging van boorgaten en installatiemethoden zorgen voor een perfecte integratie. Met dit complete systeem voor vormsluitingsankers biedt fischer architecten en planners een innovatieve, hoogwaardige oplossing voor regenschermgevels. Bovenop de verwerkings- en economische voordelen, zorgt het fischer-gevelsysteem voor een uitstekende architectonische ontwerpvrijheid.

FISCHER COBEMABEL
SCHALIENHOEVEDREEF 20D
2800 MECHELEN
+3215284700
info@fischer.be
www.fischer.be

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
company corner

FISCHER COBEMABEL

SCHALIENHOEVEDREEF 20D, MECHELEN 2800
Groothandel bouwmachinesElektrische gereedschappenSpijkers & schroevenBevestigingsmaterialenIjzerwarenBrandwerende materialenGevelisolatieIsolerenBelgian roof dayInstall dayVademecum houtSoftware voor aannemerss

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
16 maart 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine