Partnercontent

Heavy-duty CNC-draaibanken worden de standaard

De TUR 3MN 1300 is een CNC-gestuurde draaibank met 4 geleidingen, ontworpen voor het verwerken van stukken met een diameter van 1.300 mm, een lengte van meer dan 6.000 mm en een gewicht van maximaal 20 ton
De TUR 3MN 1300 is een CNC-gestuurde draaibank met 4 geleidingen, ontworpen voor het verwerken van stukken met een diameter van 1.300 mm, een lengte van meer dan 6.000 mm en een gewicht van maximaal 20 ton

FAT HACO, een onderdeel van de Belgische HACO Groep, fabrikant van CNC-draaibanken, heeft weer een zware draaibank klaargemaakt voor verzending. De verkoop van op maat gemaakte draaibanken die speciaal volgens de wensen van de klant worden gebouwd, groeit elk jaar. Het aandeel van deze machines wordt steeds groter en vervangt steeds meer de standaardreeksen, dankzij de vele voordelen. De klant is immers betrokken in alle stappen, vanaf het begin van het ontwerp tot de uiteindelijke oplevering. Het resultaat: de ideale machine die volledig is afgestemd op de behoeften van de klant.

Unieke klanteneisen

De nieuwste afgewerkte machine, de TUR 3MN 1300, gaat naar Rusland. Een speciaal bed, gemaakt van één gietijzeren element, maakt de precieze bewerking van lange elementen over de gehele lengte mogelijk, zonder dat de steunpoten gedemonteerd hoeven te worden. De constructie biedt uitstekende trillingsdempende eigenschappen, zelfs bij zware bewerkingen.

Door het universele montagesysteem voor afzonderlijke elementen is het mogelijk een hoofdspil met een geschikt vermogen en koppel te kiezen en de machine aan te passen aan het specifieke gewicht van de te verwerken stukken. De geleidingen, sledes en andere meewerkende elementen worden accuraat op elkaar afgestemd. Een dergelijk technologisch proces garandeert de nauwkeurigheid van de bewerking en het behoud van de geometrische eigenschappen van de machine over een lange tijd. De klanteneisen voor de positioneringsnauwkeurigheid en de herhaalbaarheid van deze machinemaat zijn bereikt, dankzij het gebruik van de modernste meetapparatuur en de precisie bij de vervaardiging en de assemblage.

Meerdere bewerkingen in één cyclus

Deze draaibank is uitgerust met verschillende oplossingen die speciaal voor de klant werden geïmplementeerd. Zo werd voor een efficiënte bewerking een Baruffaldi turret geïnstalleerd. Het speciale ontwerp van de gereedschapsrevolver maakt draaien, boren, frezen, draadsnijden en zelfs slijpen mogelijk. De turret is zo ontworpen dat hij samenwerkt met de slijpeenheid. Hierdoor kunnen vele bewerkingen in één bewerkingscyclus worden uitgevoerd, zonder werkonderbreking en zonder de noodzaak om extra gereedschap te installeren.

Dankzij het snelwisselsysteem kan de turret gemakkelijk worden gedemonteerd en vervangen worden door een boorbaarhouder, die special ontworpen is voor lange boorbaren
Dankzij het snelwisselsysteem kan de turret gemakkelijk worden gedemonteerd en vervangen worden door een boorbaarhouder, die special ontworpen is voor lange boorbaren

De compacte hydraulische steun met een grijpbereik van 100 tot 510 mm heeft een automatisch positioneringssysteem op elk punt van het bed. De structuur van het bed laat een vrije doorgang van de slede met de gereedschapsturret toe, zonder in botsing te komen met de bril. Bijgevolg hoeft de operator het werkstuk niet te demonteren om de steun te verplaatsen. Dit resulteert in een veel hogere efficiëntie en maakt een hogere nauwkeurigheid mogelijk.

De jarenlange ervaring van FAT HACO resulteert in kwalitatieve en duurzame machines die overal ter wereld gebruikt worden. Of het nu gaat om standaardmachines of een project op maat, HACO en FAT HACO adviseren u van ontwerp tot levering en garanderen indrukwekkende prestaties. Elke keer weer.

Dankzij het snelwisselsysteem kan de turret gemakkelijk worden gedemonteerd en vervangen worden door een boorbaarhouder, die special ontworpen is voor lange boorbaren.

HACO TRADING
HOGE SCHUURSTRAAT 2
8850 ARDOOIE
+3251746454
info@hacotrading.be
www.hacotrading.be

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 
company corner

HACO TRADING COMPANY

HOGESCHUURSTRAAT 2, ARDOOIE 8850Meer info
AluminiumbewerkingsmachinesHoutbewerkingsmachinesPvc bewerkingsmachinesBuisbuigmachinesPonsmachinesPlaatbewerkingMetaalbewerkingLasersnijdenMetaalplaat plooienPonsen en stansen
Print Magazine

Recente Editie
25 november 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine